Abstract : Afflux is sinds 2002 een belangrijke speler op vlak van "advanced ict-solutions". Ondanks zijn jonge karakter heeft Afflux zich al kunnen profileren als een expert in troubleshooting. Hun grootste handelsmerk is dat geen enkel probleem onopgelost zal blijven.
Naast hun diensten (advies, realisatie, beheer/hosting) en producten voert Afflux ook projecten uit. Projecten als het bouwen van een Citrixomgeving tot installaties van grote servers/netwerken. Deze projecten kunnen lopen in heel Nederland en België, zowel voor korte als langere periodes.
De opdracht die ik meegekregen heb, luidt als volgt:
Stel dat er een probleem onstond bij een klant, dan waren er drie mogelijkheden om dit probleem op te lossen:
1. Onsite gaan
2. De klant moet remote desktopsoftware installeren.
3. Via telefoon
Ik heb nu een 4e optie gerealiseerd die het verlenen van support efficiënter maakt.
1. De klant surft naar de support website van Afflux.
2. De klant dient hier zijn/haar klantcode in te geven.
3. Lokaal start er dan een applicatie op die op haar beurt een VNC server start en een ssh tunnel legt met een linux-server van Afflux.
4. Afflux ontvangt hier een melding van en zal dan, door 1 druk op een knop, een adminclient opstarten die een SSH-tunnel legt met dezelfde server, die vervolgens alles doorstuurt en een VNC viewer start.
5. Nu ligt er een beveiligde verbinding tussen de klant en Afflux.
6. Afflux kan de computer van de klant volledig besturen.
Voor het realiseren van dit project maak ik gebruik van de talen Java, PHP, SQL en Bash. Hét grote voordeel hiervan is dat deze combinatie op elk besturingssysteem werkt en het is ook nog eens gratis.
|
If you want to cite this thesis in your own thesis, paper, or report, use this format (APA):
SCHALENBORG, C. (2009). Remote support via VNC en Java applets.
Unpublished thesis, Xios, IWT.
Retrieved
from
http://doksxios.pxl.be/doks/do/record/Get?dispatch=view&recordId=Sxhl8ae57e8c2718c7a70127296ac9270093.
|